Wyroby firmy “BINOKL” produkowane są z wysokiej jakości surowców zagranicznych (między innymi import z Włoch, od największego w świecie producenta płyty z octanu celulozy, służącej do produkcji opraw frezowanych, oraz z granulatu octanu celulozy służącego do produkcji opraw wtryskowych).

Stosowane elementy metalowe są między innymi importowane z Francji (również od światowego lidera). Wszystkie surowce podstawowe posiadają europejskie certyfikaty jakości i są produkowane w systemie ISO.

PRODUKCJA METODĄ FREZOWANIA

OPRAWY FREZOWANE produkowane są metodą frezowania w bardzo nowoczesnej technologii i poddawane obróbce skrawaniem na włoskim komputerowym centrum obrabiarkowym TVM ze sterowaniem firmy FANUC (Japonia).

Firma „BINOKL” jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie posiadaczem takiego centrum. Metoda ta pozwala na produkowanie opraw okularowych bardzo wysokiej jakości, z dużą precyzją, oraz umożliwia szybkie dostosowywanie się do nowych trendów mody. Dzięki wykorzystaniu technik CAD/CAM (komputerowe wspomaganie projektowania i produkcji) możliwe jest wykonywanie krótkich serii oraz indywidualnych zamówień (modele na zlecenie)

frez2
Komputerowe centrum obrabiarkowe
wtr1
Wtryskarka sterowana numerycznie i komputerowo

PRODUKCJA METODĄ WTRYSKOWĄ

OPRAWY WTRYSKOWE produkowane są metodą wtrysku na wtryskarkach “pełnych automatach” sterowanych numerycznie i komputerowo, niemieckiej firmy ARBURG. W tej branży firma “BINOKL” jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie posiadaczem takich wtryskarek. Gwarantują one utrzymanie temperatury, ciśnienia i wilgotności wtrysku, co zapewnia gotowym oprawom trwałość i estetykę wykonania. Precyzyjnie wykonane formy powodują, że oprawy opuszczające wtryskarki są w pełni uformowane, co ułatwia późniejszą pracę optyka przy oprawianiu szkieł. W celu nadania połysku i zabezpieczenia przed zarysowaniem oprawy pokrywane są wysokiej klasy importowanymi lakierami

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

OKULARY PRZECISŁONECZNE produkowane są z zastosowaniem metody frezowania lub wtrysku dla opraw. Stosowane są do nich wysokiej jakości atestowane włoskie szkła CR w różnych odcieniach.

sloneczne
Okulary Przeciwsłoneczne
oprawki
Soczewki prezentacyjne

SOCZEWKI PREZENTACYJNE

SOCZEWKI PREZENTACYJNE produkowane są z polimetakrylanu metylu (PMMA).

Soczewki wykonywane są w średnicach Ø 62 mm i 70 mm i grubości 1,1 mm.

Na zamówienie mogą zostać wykonane soczewki o średnicy Ø 70 mm i grubości 2 mm.

Objaśnienia do symboli modeli katalogowych

M – oprawa wtryskowa
F – oprawa frezowana
f – oprawa z fleksem

Kolory opraw widoczne na niniejszej stronie WWW nie są przypisane do danego modelu i mogą różnić się od kolorów opraw dostarczanych.